Daumantas Kučas „Paklausyk akmens“

Vieta žemėlapyje

Perskeltas 5 tonų riedulys. Tarp dalių galima praeiti, vienos riedulio dalies skilimo plokštuma poliruota-išryškėja akmens struktūra ir spalvos.

Pagrindinė mintis – parodyti kas yra perskelto riedulio viduje. Žiūrovas gali praeiti ir pabūti tarp dviejų perskelto akmens pusių, pasigrožėti akmens struktūra ir spalvomis, sužinoti prieš kiek metų, kokiame gylyje ir kokioje temperatūroje jis susidarė ir kaip galiausiai jis atsidūrė Lietuvoje. Kaip žiūrėjimas į žvaigždes taip ir akmens raštų stebėjimas leidžia susimąstyti kas ir kaip vyko prieš milijardus metų, koks žmogaus santykis su šiais reiškiniais. Manau, kad darbas labai tinka skulptūrų parko temai „Pabūk su savimi“ ir skatina žiūrovus ištrūkti iš žmogiškosios kasdienybės, mintimis nusikelti į laikus, kada formavosi žemė ir žvaigždės.

Šį darbą pastatėme Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centre, kas yra labai prasminga – perskeltas ir nupoliruotas akmuo, kaip atodanga, informacijos šaltinis, kaip ir muziejuje saugomi kernai. Tai yra ir vaizdinė-mokomoji priemonė.

„Mėnulis“ (Moon)

Autorius: Muzika Dainiaus Pulausko

Kūrinį atlieka: Dainiaus Pulausko grupė